SZU 2013: Adam Žampa má striebornú medailu!

20.12.2013

Slovenský reprezentant Adam Žampa získal vo štvrtok striebornú medailu v slalome mužov na svetovej zimnej univerziáde (SZU) v talianskom Trentine.

Na zjazdovke v Pozza di Fassa bol Adam Žampa po prvom kole na 1. mieste s náskokom 0,15 s pred Rusom Sergejom Majtakovom. V druhom kole zajazdil Žampa desiaty najrýchlejší čas, čo ho o 0,16 s odsunulo na druhú pozíciu za víťazného Fína Joonasa Rasanena.

Ďalší Slovák Matej Falat, ktorý figuroval po prvom kole na 16. priečke, napokon obsadil 9. pozíciu. Vladimír Siráň nepostúpil do druhého kola.

Slovensko má na konte už tri medaily zo SZU v Trentine. Dosiaľ jediné zlato získala Natália Prekopová vo vytrvalostných pretekoch biatlonistiek na 15 km, striebro v ženskom zjazde vybojovala alpská lyžiarka Jana Gantnerová.

"Som veľmi rád, že to dopadlo takto. Včera som mal štartovať na podujatí Európskeho pohára v Obereggene, no pre chorobu som celý deň preležal v posteli a netrénoval som. Škoda, že sneh nebol taký, ako býva na pretekoch, bolo to náročné. Prekvapilo ma, že som po prvom kole viedol. Vedel som, že v tom druhom pôjdu všetci naplno a že je to za mnou v poradí natlačené. Šestnásť stotín nie je tak veľa. Druhé miesto si vážim," uviedol Adam Žampa po zisku striebornej medaily.

Slovenskí hokejisti uspeli aj v druhom vzájomnom meraní síl s Českom na 26. Svetovej zimnej univerziáde a v súboji o umiestnenie zdolali svojho rivala 4:1 (0:1, 1:0, 3:0).

Góly: 38. Kalináč (Piačka), 48. Cútt (Habšuda), 57. Kalináč (M. Baran), 57. Boltun (Kentoš) - 19. Babka (Poulíček)

Zverenci Igora Tótha vyzvú v piatkovom zápase o konečné piate miesto na turnaji víťaza večerného duelu medzi Talianskom a Lotyšskom, ktorý sa začína o 20.30 h.

Slovenská štafeta v zložení Andrej Segeč, Erik Urgela, Dávid Brünn a Martin Kapšo dosiahla v cieli štvrtkového preteku v behu na lyžiach na 4x10 km na 26. Svetovej zimnej univerziáde 11. priečku časom 1:48:32,3 h. Strata na víťazov z Kazachstanu sa vyšplhala na takmer pät a pol minúty.

Zdroj: TASR, 19.12.2013