Grafická verzia

Traja Slováci v TOP 10 podľa Track and Field News

2.1.2014

V koncoročných svetových rebríčkoch desiatich najlepších atlétov sveta v jednotlivých disciplínach, ktoré zostavil prestížny americký magazín Track and Field News, sa objavili traja Slováci.

V hode kladivom patrí Marcelovi Lomnickému (na snímke) šiesta priečka. Rovnaké umiestenie získal nedávno aj v hodnotení britského magazínu Athletics Weekly. Lídrom je Maďar Krisztián Pars pred Poliakom Pawlom Fajdekom, tretí je Lukáš Melich z Česka.

Ešte o jednu priečku vyššie ako Lomnického dali atletickí experti v chôdzi na 50 km Mateja Tótha, piateho v tejto disciplíne na augustových MS v Moskve. Na 50 km je svetová jednotka podľa T&FN majster sveta Robert Heffernan z Írska, za ním nasledujú Rus Michail Ryžov a Jared Tallent z Austrálie.

Na konci prvej desiatky poradia najlepších svetových trojskokaniek roka 2013 je podľa Track and Field News Slovenka Dana Velďáková - ako deviata. Svetovou jednotkou v tejto disciplíne je svetová šampiónka Caterine Ibargüenová z Kolumbie pred Ruskou Konevovou a Saladuchovou z Ukrajiny.

Zdroj: SITA, 31.12.2013