Grafická verzia

Najlepší slovenskí plavci letia na sústredenie do Afriky

3.1.2014

Úradujúci Plavci roka 2013 Tomáš Klobučník a Katarína Listopadová odleteli vo štvrtok 2. januára popoludní do Juhoafrickej republiky, kde absolvujú kvalitné sústredenie pred novou sezónou.

"Trénovať budeme v Pretórii. V Afrike pobudneme do 18. januára. Cestuje s nami aj ďalšia plavkyňa Mirka Syllabová," uviedol Tomáš Klobučník. Ten sa spoločne s Listopadovou pripravuje počas roka v rakúskom Grazi pod vedením nemeckého odborníka Dirka Langeho a Slováka Miroslava Machoviča, ktorý vo štvrtok takisto nebude chýbať v "minivýprave".

Do tréningovej skupiny v spomenutej metropole Štajerska patrí aj v súčasnosti najlepší prsiar sveta Cameron van der Burgh z JAR. Dvadsaťpäťročný olympijský šampión pochádza práve z Pretórie, kde sa najbližšie dni budú pripravovať Slováci.

Vrcholom nadchádzajúcej sezóny budú pre reprezentantov augustové majstrovstvá Európy v dlhom bazéne v nemeckom Berlíne (bazénové plávanie 18. - 24. augusta 2014). Svetový šampionát v krátkom bazéne v katarskej Dauhe je na programe tradične koncom roka (3. - 7. decembra 2014).

 

Zdroj: SITA, 02.01.2014