Grafická verzia

Na ME do Budapešti pôjde aj Klepoch

10.1.2014

Slovensko bude mať na nadchádzajúcich majstrovstvách Európy v krasokorčuľovaní v Budapešti (13. - 19. januára) napokon štvornásobné zastúpenie.

K sólistke Nicole Rajičovej a tanečnému páru Federica Testová, Lukáš Csölley pribudol aj Marco Klepoch. Talentovaný krasokorčuliar splnil na minulotýždňových pretekoch Novoročný pohár v Bratislave požadované kvalifikačné kritériá. V krátkom programe dostal za svoju jazdu 44,96 bodu, vo voľnom 94,81 bodu. Klepoch prehral na Novoročnom pohári len s Arméncom Sargisom Hajarapeťanom.

"Marco splnil kritériá pre účasť a je prihlásený. Je mladý pretekár, vyskúša si medzinárodný ľad. Ak sa niečo nepredvídané nestane, bude štartovať," uviedla predsedníčka Slovenského krasokorčuliarskeho zväzu Felicitas Babušíková.

Po majstrovstvách Európy v Budapešti bude známe aj definitívne meno slovenskej zástupkyne v krasokorčuliarskej súťaži žien na zimných olympijských hrách v Soči (7. - 23. februára).

V nominácii na obe podujatia zatiaľ figuruje Nicole Rajičová, ktorá však musí v Budapešti splniť požadované kritériá, aby mohla štartovať aj v Rusku. Ak sa jej to nepodarí, do Soči pocestuje Monika Simančíková, ktorá vybojovala pre Slovensko miestenku na ZOH 2014.

Zdroj: SITA, 9. 1. 2014