Grafická verzia

Svetový florbal opäť v Bratislave: Vstupenky na kvalifikáciu už v predaji

15.1.2014

Už po desiatykrát sa stretnú najlepší hráči sveta na majstrovstvách sveta mužov vo florbale. Hostiteľskou krajinou svetového šampionátu bude po tretíkrát v histórii Švédsko. V Göteborgu sa od 5. do 14. decembra 2014 predstaví celkovo 16 krajín z celého sveta. Cesta na šampionát vedie cez kvalifikáciu. Európska kvalifikačná skupina 2 sa bude hrať na Slovensku. Bratislava sa opäť stane dejiskom veľkého florbalového podujatia.

Slováci sa v Hant aréne postupne stretnú so Srbskom (29. januára), bronzovým tímom MS 2012 Švajčiarskom (30. januára), Estónskom (1. februára) a Belgickom (2. februára). Na svetový šampionát do Göteborgu si zaistia postup dva najlepšie tímy zo skupiny, šancu má aj tretie mužstvo, ktoré bude čakať na výsledky ďalších troch kvalifikačných podujatí.

Tréner Miroslav Sága nominoval na kvalifikáciu dvadsať hráčov. "Čaká nás ťažká skupina. Rozhodovať bude aktuálna forma hráčov, disciplína, tímový duch, koncentrácia, dôsledná obrana, plnenie taktických pokynov, využívanie gólových príležitostí a, ako to už v športe býva, aj šťastie. Veľmi dôležitá bude psychická sila tímu i jednotlivcov. Hráme pred domácim publikom, budeme pod drobnohľadom florbalovej verejnosti, médií a fanúšikov. Do každého zápasu musíme nastupovať s odhodlaním hrať naplno a bodovať. Verím, že slovenské florbalové mužstvo bude dôstojne, zodpovedne a úspešne obhajovať farby svojej krajiny. Čaká nás veľmi ťažká a dlhá cesta," uviedol  tréner Miroslav Sága.

Nominácia florbalovej reprezentácie mužov na kvalifikáciu o postup na MS 2014:
Brankári: Gabriel Mészáros (ŠK 1. FBC Trenčín), Adam Kalčok (VŠK FTVŠ UK Hurikán Bratislava)
Hráči do poľa: Marek Bulko, Norbert Ondrášik, Lukáš Poruban, Branislav Straka, Roman Zeliezka (všetci ŠK 1. FBC Trenčín), Ladislav Gál, Patrik Pelegrín, Jozef Halás (všetci ATU Košice), Marián Galovič, Michal Hrín, Matej Novák (všetci FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina), Jakub Konečný, Martin Petróci, Marián Zemen (všetci FbO Florko Košice), Ján Komínek (FBC Mikuláš Prešov), Juraj Matejka (ŠK Victory Stars Nová Dubnica), Václav Komačka (FBC Ostrava, ČR), Lukáš Řezanina (1. SC WOOW Vítkovice, ČR)

Na Slovensku sa za posledné obdobie odohrávajú čoraz častejšie významné medzinárodné florbalové podujatia. Hlavné mesto v roku 2008 hostilo hneď dve veľké akcie, majstrovstvá sveta mužov  “divízie C” a kvalifikačný turnaj na EuroFloorball Cup. Po štyroch rokoch sa medzinárodná florbalová scéna presunula do Nitry. Pod Zoborom sa konali piate majstrovstvá sveta žien do 19 rokov. Druhá najvýznamnejšia klubová súťaž EuroFloorball Cup sa za posledné roky udomácnila na Slovensku. Košice a Trenčín sa stali poslednými dvomi dejiskami finálových turnajov EFC. Po dlhých šiestich rokoch sa bude hrať florbal najvyššej kvality opäť v Bratislave. Organizátori kvalifikácie o postup na majstrovstvá sveta  začali s predajom vstupeniek na tento turnaj.

Zdroj: SITA, 09.01.2014
           športky.sk, 13.01.2014