Grafická verzia

NŠC ocenilo najúspešnejších športovcov 2013

15.1.2014

Národné športové centrum (NŠC) ocenilo najúspešnejších športovcov v kalendárnom roku 2013. Ocenenie odovzdali športovcom a ich trénerom v športovej hale Mladosť štátny tajomník školstva, vedy, výskumu a športu SR Štefan Chudoba, prezident Slovenského olympijského výboru František Chmelár, generálny riaditeľ sekcie štátnej starostlivosti o šport a mládež MŠVVaŠ SR Ladislav Čambal, a riaditeľ Národného športového centra Boris Čavajda.

Za úspešnú reprezentáciu NŠC boli športovci a ich tréneri ocenení v štyroch kategóriách:

1. Kandidáti účasti na ZOH Soči 2014:
Jana Gantnerová (zjazdové lyžovanie, tréner: Juraj Gantner), Barbara Kantorová (zjazdové lyžovanie, Dušan Kantor), Barbora Lukáčová (zjazdové lyžovanie, Bohumír Zeman), Alena Procházková (bežecké lyžovanie, tréner Ján Valuška), Klaudia Medlová (snoubording, Marek Hliničan), Paulína Fialková (biatlon, Anna Murínová), Tomáš Hasilla (biatlon, Pavol Kobela), Monika Simančíková (krasokorčuľovanie, Vladimír Dvojnikov), Jozef Petrulák, Marián Zemaník (dvojsedadlové sane, Ľubomír Mick)

Účasť ocenených najmä v kategórii kandidátov štartu na zimných olympijských hrách v Soči bola minimálna, nakoľko sezóna je v plnom prúde a viacerí ešte bojujú o nomináciu.

2. Skokan roka:
Ivana Kuriačková (triatlon)

3. Juniori:
Denis Myšák (rýchlostná kanoistika, Ľubomír Hagara), Dorota Balciarová (karate, Peter Baďura), Dominika Tatárová (karate, Jozef Poliak)

4. Seniori:
Jana Dukátová (vodný slalom, tréner Róbert Orokocký), Peter Csonka (rafting), Jana Vojtikevičová (karate, Ján Longa), Lenka Matejová (zápasenie, Andrej Fašánek), Jozef Repčík (atletika, Marcel Lopuchovský), Marcel Lomnický (atletika), Barbara Kantorová (zj. lyžovanie), Jana Gantnerová (zj. lyžovanie, Juraj Gantner), Ivana Kuriačková (triatlon, Mária Kuriačková), Richard Varga (triatlon, Kristián Cupák)

"So sezónou, ktorú teraz bilancujeme, som celkom spokojná. Štvrtýkrát v kariére som vyhrala celý seriál Svetového pohára," zdôraznila vodná slalomárka Jana Dukátová, ktorá na minuloročných MS v českej metropole obsadila 4. miesto. "V Prahe som polhodinu bola dokonca tretia, ale po dodatočnej penalizácii som klesla za stupeň víťazov. Škoda, mohla som mať tretiu medailu zo svetového šampionátu v sérii," pokračovala rodáčka z Bratislavy a dodala: "Jediné preteky, ktoré mi nevyšli v uplynulej sezóne, boli v ME v Krakove."

V nezávideniahodnej pozícii sa nachádza slovenská krasokorčuliarka Monika Simančíková, ktorá síce vybojovala miestenku pre SR na ZOH 2014, ale v týchto dňoch sa definitívne rozhoduje o tom, kto bude v Soči štartovať: "Ja už teraz so situáciou nemôžem nič urobiť, lebo na ME v Budapešti sa nezúčastním. Budú to pre mňa veľké nervy. Budem však úprimná, bola by som veľmi rada, keby som pod piatimi kruhmi štartovala, veď ja som tú miestenku získala pre Slovensko," uviedla na margo súčasného nominačného boja Simančíková.

 

Zdroj: NŠC, 14.01.20104