Grafická verzia

Slováci vstúpili úspešne do kvalifikácie MS

30.1.2014

Slovenská florbalová reprezentácia vstúpila víťazne do bojov v kvalifikačnej skupine Eur2 o postup na decembrové majstrovstvá sveta do švédskeho Göteborgu, keď v stredajšom stretnutí zdolala v Bratislave výber Srbska 6:3 (1:1, 3:0, 2:2).

Vo vyrovnanej prvej tretine otvorili skóre Srbi po chybe domácej defenzívy. V ďalšom priebehu sa aktivita postupne nakláňala na stranu Slovákov, ktorí dostávali súpera pod tlak. V 8. min vyrovnal Branislav Straka. Zverenci Miroslava Ságu sa od druhej tretiny rozstrieľali a dosiahli aj dôležité góly. Viackrát tím podržal brankár Gabriel Mészáros, ktorý hasil chyby spoluhráčov. V tretej tretine už mali slovenskí florbalisti duel pod kontrolou a s prehľadom dokráčali k prvému víťazstvu. V závere Srbi len skorigovali skóre.

Na svetový šampionát do Göteborgu postúpia z bratislavskej skupiny najlepšie dva tímy, šancu má aj tretie mužstvo na základe minitabuľky s rovnako umiestnenými družstvami na kvalifikačných turnajoch. Slovensko nastúpi vo štvrtok o 19.00h. v Hant aréne na duel proti Švajčiarsku, ktoré je najväčším favoritom podujatia a pred dvoma rokmi získalo na MS bronz.

"Srbi nás najmä v úvode trocha potrápili. Na hráčoch sa prejavila psychická ťarcha z prvého zápasu. Dali si však povedať, zjednodušili sme rozohrávku. Sme radi, že sa chlapci upokojili. Záver bol už v našej réžii, aj keď Srbi ukázali, že sú bojovný tím. Máme za sebou úvodný duel a ideme sa pripravovať na Švajčiarov," povedal tréner slovenskej reprezentácie Miroslav Sága.

Výsledky - kvalifikácia o postup na majstrovstvá sveta 2014 vo florbale v Bratislave:

Skupina Eur2:
Srbsko - Slovensko 3:6 (1:1, 0:3, 2:2)
Góly: 6. Banda (Vučkovič), 53. Banda (Zorič), 60. Zorič (Milovanovič) - 8. Straka (Petróci), 26. Zeliezka (Matejka), 31. Pelegrín (Gál), 39. Gál (Komačka), 42. Galovič (Zeliezka), 45. Petróci (Konečný)

Švajčiarsko - Belgicko 20:0 (7:0, 5:0, 8:0)

Zdroj: SITA, 29.01.2014