Grafická verzia

Rýchlostní kanoisti sa v Avione pobijú o tituly na suchu

31.1.2014

V sobotu 1. februára sa uskutoční v kalendári rýchlostnej kanoistiky netradičné podujatie - majstrovstvá Slovenska v ťahaní na kajakárskych trenažéroch. Súboje sa nebudú odohrávať v telocvični, ale v bratislavskom Avion Shopping Parku (pri ľadovej ploche) za plnej prevádzky. Súťažiť sa bude od 13-ročných detí až po seniorov.

"Myšlienka je jednoduchá, predstaviť náš šport širokej verejnosti. Podobné podujatie robia aj veslári v Banskej Bystrici," povedal športový riaditeľ SZRK Filip Petrla. Prvé súboje o majstrovské tituly, ktoré sa budú odohrávať na tratiach 200 a 1000 m sa začnú o 10.30 hod. Najprv sú na programe rozjazdy, finálový blok odštartuje o 13.00.

Okrem pretekárov si môžu zasúťažiť aj neregistrovaní v Slovenskom zväze rýchlostnej kanoistiky a v programe budú aj súťaže pre divákov, návštevníkov obchodného centra.

Zo slovenskej špičky by sa mali predstaviť Martina Kohlová, Erik Vlček a Juraj Tarr, zostava K4 do 23 rokov (Marek Krajčovič, Gábor Jakubík, Viktor Demin, Matej Michálek) Juraj Zaťko, Ľubomír Beňo, Denis Myšák či Tibor Linka. Martin Jankovec a Peter Gelle momentálne zarezávajú na sústredení v Mexiku. Na MSR sa nezúčastní ani Ivana Kmeťová, ktorá sa chystá na sústredenie do Afriky.

Zdroj: TASR, 31.01.2014