Grafická verzia

Mladé šprintérky vystrkujú rožky

4.2.2014

Slovenské šprintérky sa cez víkend predviedli vo výbornom svetle. Lenka Kršáková i Alexandra Bezeková došprintovali na druhé priečky slovenských historických tabuliek. Kršáková v Bratislave na 60m (7,45), Bezeková v Prahe na 200m (23,97).

Prijemným prekvapením je najmä rýchla dvojstovka 21-ročnej Košičanky, ktorá na pražskom šampionáte nechala za sebou i špičkové české šprintérky Procházkovú, Bartoníčkovú, Slaninovú či Mazáčovú."S výkonom som spokoná, ale môj čas mohol byť ešte o pár stotiniek lepší. Dostala som totiž pre mňa nevýhodnú šiestu dráhu, " povedala atlétka, ktorú pripravuje bývalý popredný štvorstovkár Rastislav Miško.

Bezeková o pol sekundy zlepšila Kršákovej vlaňajší slovenský rekord v kategórií do 23 rokov a po Lucii Ivanovej ako druhá Slovenka v histórií prekonala pod strechou hranicu 24 sekúnd. Košičanka z klubu Akedemik TU pobeží dvojstovku najbližšie až na domácom šampionáte: " Dovtedy sa na ďalších pretekoch sústredím na vylepšenie môjho osobného rekordu na 60 metrov." Od predminulej nedele má hodnotu 7,49 sekúnd.

Ďalšia mladá špritnérka Kršáková na otvorených halových majstrovstvách Bratislavy napodobnila tréningového kolegu Adama Závackého a aj ona sa na 60 m dostala na druhú priečku slovenských historických tabuliek. Dvojstotinové zlepšenie osobného maxima na 7,45 však tréner Kristián Cupák nepovažuje za konečné: " Technicky to bolo lepšie ako na mítingu Elán, ale stále to nie je to, čo predvádza na tréningu." limit na halové MS v Sopote je 7,35 sekúnd.

Zdroj: Šport, 04.02.2014