Grafická verzia

Na Thomas Cup do Bazileja kvarteto Slovákov

11.2.2014

Slovenská mužská bedmintonová reprezentácia odštartuje v utorok zápasom s Írskom účasť na majstrovstvách Európy družstiev mužov a žien vo švajčiarskom Bazileji.

Slováci po súboji s Írmi (18.00 SEČ) v skupine budú čeliť v stredu 12. februára (14.00) favoritom celých ME z Dánska, posledný zápas skupiny absolvujú proti rivalovi z Českej republiky (štvrtok 13. februára, 14.00). Vedúcim družstva, resp. hlavným koučom Slovákov bude Ján Fiľ.

"Na Thomas cup cestujeme v zložení Jarolím Vícen, Matej Hliničan, Juraj Vachálek a Dávid Balucha. Do Švajčiarska letíme spoločne v pondelok z Budapešti až na Mateja, ktorý odlieta z Prahy. V skupine sa postupne stretneme s družstvami z Írska, Dánska a nakoniec v derby proti Českej republike. Je to veľmi ťažká skupina, no žiadna z ďalších nie je ľahká. Dánsky tím je jednoznačným favoritom našej skupiny ako aj favoritom na zisk celkového prvenstva na turnaji. Na šampionát cestujeme zbierať cenné skúsenosti. Veď hrať proti hráčom svetovej triedy nebýva každodenná záležitosť. V tíme máme mladých hráčov. Dávid Balucha je stále junior a Matej Hliničan je v seniorskom kolotoči turnajov prvý rok. Našim najskúsenejším hráčom vo výbere je Jarolím Vícen, ktorý už má za sebou bohaté medzinárodné skúsenosti. Za najväčšiu nevýhodu v našom tíme považujem skutočnosť, že nemáme v družstve vyslovene párových špecialistov, no skúsime tento hendikep vyvážiť bojovnosťou. Vo veľmi ťažkej skupine preto od hráčov očakávam maximálne nasadenie a bojovnosť do posledného bodu. Úspechom pre nás bude každý zápas, ktorý získame. Preto pôjdeme od zápasu k zápasu," povedal Fiľ.

program 1. skupiny:
utorok 11. februára: Dánsko - ČR (10.00 SEČ), SLOVENSKO - Írsko (18.00)
streda 12. februára: Dánsko - SLOVENSKO (14.00), ČR - Írsko (18.00)
štvrtok 13. februára: Dánsko - Írsko (14.00), ČR - SLOVENSKO (14.00)

 

Zdroj: TASR, 10.2.2014