Grafická verzia

Inšpekcia FIS odobrila technickú pripravenosť MSJ v Jasnej

13.2.2014

Technický poradca Medzinárodnej lyžiarskej federácie Dominique Petit preveril technickú pripravenosť Jasnej na MSJ v alpských disciplínach. Trate FIS č. 1 a č. 7, na ktorých sa bude konať svetové podujatie, sú podľa inšpekcie spôsobilé pre usporiadanie šampionátu.

„Prešli sme si všetky trate pre MSJ, Jasná má dostatok snehu a je spôsobilá pre usporiadanie svetového podujatia. Som prekvapený rozsahom investícií a vyjadrujem Jasnej plnú podporu a želám úspešné podujatie,“ povedal Petit vo svojom vyhlásení, ktoré pre TASR sprostredkovala Zuzana Fabianova z Tatra Mountain Resorts.

Petit navrhol riešenia pre inštaláciu a umiestnenie sietí a iných bezpečnostných prvkov. „V dňoch 18. a 19. februára začnú do Jasnej prichádzať prvé kamióny s technikou a bezpečnostnými matracmi. Následne začneme s ich umiestňovaním na tratiach, s inštaláciou sietí a televíznych veží a káblov pre televízny prenos. Súbežne bude prebiehať príprava tratí, preparácia a úprava snehovej podložky tak, aby sme zabezpečili čo najvyššiu kvalitu pretekových tratí,“ uviedol Martin Kupčo zo Slovenskej lyžiarskej asociácie.

Zdroj: TASR, 12. 2. 2014