Grafická verzia

SAZ nominoval na MS v polmaratóne Berešovú a Vitka

18.2.2014

Trénerská komisia Slovenského atletického zväzu (SAZ) a následne aj výkonný výbor schválili v súlade s nominačnými kritériami výpravu na majstrovstvá sveta v polmaratóne (29. marca) v Kodani.

V súťaži mužov sa predstaví Juraj Vitkom z JM Demolex Bardejov, ktorý do nominačnej uzávierky dosiahol najlepší čas (1:06:31 h v nedeľu vo Verone), medzi ženami bude figurovať v štartovej listine Katarína Berešová (TJ Obal servis Košice, na snímke).

Šéfom slovenskej minivýpravy bude Vitkov kouč Milan Slivka, do Kodane pocestuje v úlohe lekára aj Berešovej tréner Gabriel Valiska.

"Šanca dať našim vytrvalcom šancu zúčastniť sa na polmaratónskom šampionáte bolo asi dobré rozhodnutie, lebo sa ukazuje, že nielen nominovaní, ale aj Urban so Sahajdom môžu za určitých okolností rozmýšľať o limite na ME 2014 a perspektívne aj o OH 2016. Nechcem samozrejme tvrdiť, že všetci dajú limit na ME a postavíme celé družstvo, ale po dlhom čase sa ukazuje reálna šanca mať na vrcholnom podujatí opäť maratónca. Samozrejme, pre pretekárov aj trénerov, bude asi najťažšie nájsť odpoveď na otázku, či naháňať v tomto roku limit na ME, alebo sa radšej zrýchliť na kratších vzdialenostiach a zvýšiť šancu na splnenie limitu na OH v Riu de Janeiro," uviedol šéftréner SAZ Martin Pupiš.

Zdroj: TASR, 17.02.2014