Grafická verzia

MS: Slovenskí florbalisti dostali USA, Kórejskú republiku a Japonsko

26.2.2014

Slovenskí florbalisti sa predstavia na svetovom šampionáte vo Švédsku (5.-14. decembra) v základnej C-skupine spoločne s Kórejskou republikou, USA a Japonskom.

Rozhodol o tom utorňajší žreb v Göteborgu. Podľa trénera národného tímu Miroslava Ságu sú veľkým otáznikom najmä výkony ázijský mužstiev. Prvé dve skupiny A a B tvoria výkonnostne lepšie tímy podľa svetového rebríčka.

Najlepšie dve mužstvá z týchto skupín si tak zabezpečia priamu účasť vo štvrťfinále, tretie a štvrté celky sa dostanú do osemfinále. O postup doň budú bojovať aj Slováci v C-skupine, z ktorej sa do ďalšej fázy turnaja dostanú dva najlepšie tímy rovnako ako aj z poslednej skupiny. 

Slovensko postúpilo na v poradí desiaty svetový šampionát vo florbale druhýkrát v rade po vysokom víťazstve v záverečnom dueli kvalifikačného turnaja 2. skupiny nad Belgickom (16:1) na začiatku februára.

"Dostali sme sa do skupiny so súpermi, ktorých príliš nepoznáme. Najmä kórejský a japonský florbal je pre nás veľkým otáznikom. Keď získame nejaké poznatky z videozáznamov, tak budeme múdrejší pri určovaní taktiky a herného systému. Kórejská republika je na šampionáte nováčikom, ale tam rovnako ako v Japonsku zaznamenal florbal veľký bum. A to aj vďaka tomu, že využívajú služby kvalitných trénerov z elitných florbalových krajín. V USA majú zasa niekoľko naturalizovaných Fínov a Švédov," prezradil kouč Sága, ktorý k ambíciám dodal: "Celkovo som so žrebom spokojný, mohli sme dostať aj ťažšiu skupiny. Naším cieľom je obhájiť ôsme miesto, čo znamená, že by sme sa mali dostať cez štvrťfinále. Vo vyraďovacích bojoch by sme sa potom mohli stretnúť s Českom, Estónskom alebo Nórskom."

Žreb majstrovstiev sveta 2014 vo florbale (5. - 14. decembra 2014):

A-skupina: Švédsko, Fínsko, Lotyšsko, Nemecko
B-skupina: Česko, Švajčiarsko, Estónsko, Nórsko
C-skupina: Japonsko, Slovensko, USA, Kórejská republika
D-skupina: Rusko, Kanada, Austrália, Dánsko

Zdroj: SITA, 26. 2. 2014