Grafická verzia

Veronika Velez-Zuzulová ambasádorkou MSJ

26.2.2014

Majstrovstvá sveta juniorov v alpskom lyžovaní slávnostne otvorili v utorok večer na Námestí osloboditeľov v Liptovskom Mikuláši. Všetkým pretekárom a divákom sa prihovorila aj Veronika Velez-Zuzulová, ktorá je ambasádorkou tohto významného podujatia.

Svetový šampionát juniorov krátko po devätnástej hodine oficiálne otvorila Janka Gantnerová, prezidentka Slovenskej lyžiarskej asociácie. Slávnostný otvárací ceremoniál sa konal na námestí v Liptovskom Mikuláši, po ňom už budú od stredajšieho predpoludnia nasledovať samotné preteky. Ambasádorkou svetového šampionátu je slovenská zjazdová lyžiarka Veronika Velez-Zuzulová.

"Teší ma, že ma sem zavolali a veľmi si to vážim. Myslím si, že budem komentovať nejaké preteky a pôjdem aj do televízneho štúdia. Som rada, že som v kontakte s lyžovaním, pretože tri mesiace som bola zavretá v nemocniciach a na rôznych rehabilitáciách. Teším sa, že som konečne na vzduchu a blízko lyžovania," povedala v rozhovore Velez-Zuzulová.

Trojnásobnú účastníčku ZOH by potešil zvýšený divácky záujem o šampionát v Jasnej, ale veľké ilúzie si v tomto smere nerobí. "Majstrovstvá sveta juniorov nemávajú veľkú divácku účasť. Myslím si však, že pretekárom to nebude prekážať. Ak budú mať dobre pripravené trate, ak sa budú mať kde najesť a vyspať, budú spokojní," myslí si bratislavská rodáčka.

Velez-Zuzulová pozná pocit víťazstva na MS juniorov. Na vlastnej koži ho zažila v roku 2002, tentoraz bude pretekárov sledovať v inej pozícii než zvyčajne. "Budem najradšej, keď budú Slováci pred všetkými ostatnými. Mám veľa kamarátov Francúzov a budem rada, ak sa podarí úspech aj im, ale rada by som bola, keby sa najviac darilo Slovákom," dodala ambasádorka "slovenského šampionátu".

Zdroj: TASR, 25. 2. 2014