MSJ: Vlhová štrnásta v obrovskom slalome

28.2.2014

Víťazkou obrovského slalomu dievčat v rámci majstrovstiev sveta juniorov v alpských lyžiarskych disciplínach v Jasnej sa stala Talianka Marta Bassinová.

Druhá skončila jej krajanka Karoline Pichlerová a bronz si vybojovala Rakúšanka Rosina Schneebergová. Najlepšia Slovenka Petra Vlhová skončila štrnásta s odstupom 3,30 s za víťazkou. Osemnásťročná Liptáčka Vlhová bola po 1. kole šestnásta s takmer trojsekundovým mankom za najrýchlejšou Bassinovou.

V druhom kole predviedla Vlhová ôsmu najrýchlejšiu jazdu a stačilo jej to na posun nahor o dve priečky. Obrovský slalom absolvovala Vlhová aj nedávno na zimných olympijských hrách v Soči. V stredisku Roza Chutor v Červenej Poľane skončila v tejto najtechnickejšej disciplíne na 24. mieste. Jej doménou je slalom, ktorý príde v Jasnej na rad v piatok 28. februára.

Vo štvrtkových pretekoch v obrovskom slalome dievčat na Chopku sa predstavili aj ďalšie štyri mladé Slovenky. S vysokými štartovými číslami sa umiestnili až v poslednej tretine výsledkovej listiny. Katarína Miklošová skončila na 44. mieste s odstupom 14,26 s za víťaznou Bassinovou.

Kristíne Sobekovej patrí vo výsledkoch 48. pozícia (+15,12) a Eva Trajčíková obsadila 51. priečku s takmer 20-sekundovým mankom za víťazkou. Laura Prieložná nedokončila 1. kolo. Z pôvodného počtu 112 pretekárok v 1. kole klasifikovali v cieli 2. kola iba 58 lyžiarok.

Zdroj: SITA, 27. 2. 2014