Grafická verzia

Slovenský džudista Randl obsadil na turnaji v Prahe tretie miesto

3.3.2014

Slovenský džudista Milan Randl obsadil na European Open v Prahe, ďalšom turnaji seriálu Svetového pohára, tretie miesto. V troch úvodných zápasoch sa nasmeroval po víťazstvách až do boja o medailovú priečku, v semifinále síce prehral so Srbom Aleksandarom Kukoljom, no v repasáži v súboji o tretiu priečku 18 sekúnd pred koncom hodil Poliaka Ciechomského na ippon.

Milan Randl zdolal v prvom zápase Slovinca Mihaela Zganka tesne na napomínania v nastavenom čase za pasivitu, potom zdolal na ippon Fína Jaakka Alliho a aj Komronšoha Ustopirijona z Tadžikistanu pred časovým limitom. Prehral až v semifinále so Srbom Aleksandarom Kukoljom na ippon, v repasáži narazil v súboji o tretie miesto na Poliaka Patryka Ciechomského a zdolal ho na ippon tesne pred koncom.

Pre Milana Randla to bol v tomto roku už druhý vážny turnaj, v prvom v rakúskom Oberwarte sa pred dvoma týždňami neumiestnil, keď vybojoval len jeden víťazný duel.

Ďalším slovenským džudistom sa v Aréne Sparty darilo menej. Matej Poliak v hmotnosti do 66 kg vybojoval len jeden zápas, keď ho vyradil po tuho boji a predĺžení na šidó Bielorus Vae Tutchalian. V -73 rovnako dopadol Martin Zagorov, s prehrou od Ukrajinca Artema Charčenka. V -100 Matej Hajas síce zdolal Čecha Michala Mrvu na ippon, no doplatil na prehru s Estóncom Grigoriom Minaskinom na ippon.

V Prahe sa predstavilo 255 džudistov zo 40 krajín.

Zdroj: TASR, 2.3.2014