Grafická verzia

Na MS družstiev šestica Slovákov vrátane Ódorovej

5.3.2014

Na 52. majstrovstvách sveta v stolnom tenise družstiev v japonskom Tokiu (28. 4. - 5. 5. 2014) bude za Slovensko štartovať sexteto reprezentantov. Výkonný výbor Slovenského stolnotenisového zväzu (SSTZ) schválil návrh nominácie predložený oboma reprezentačnými trénermi Jarolímom Mikom a Valentinou Popovovou po víkendových majstrovstvách Slovenska v Bratislave.

Výbery SR budú na svetovom šampionáte pozostávať z troch mužov - Thomas Keinath, Ľubomír Pištej, Peter Šereda a z rovnakého počtu žien - Barbora Balážová, Eva Jurková a Eva Ódorová. Náhradníkmi sú Michal Bardoň a Andrea Daubnerová. Vo výbere chýba úradujúci majster SR Wang Jang i ďalší čínsky rodák zo slovenským občianstvom Bai He, ktorí nespĺňajú podmienky pre štart na MS.

"Všetko zostalo tak, ako navrhli tréneri. Najviac otázok bolo k nominácii Ódorovej. Eva je skúsená hráčka, ktorá má stále veľmi dobrú výkonnosť a bude pre družstvo žien posilou. Trénuje v Maďarsku s tamojšími poprednými hráčkami a ligovú súťaž hráva vo Francúzsku," povedal pre agentúru SITA predseda SSTZ Zdenko Kríž.

Tridsaťštyriročná Eva Ódorová sa do národného tímu SR vracia po troch rokoch. Bývalá dlhoročná slovenská jednotka naposledy reprezentovala na vrcholnom podujatí na MS jednotlivcov 2011 v holandskom Rotterdame.

Nominácia Slovenska na 52. stolnotenisové MS družstiev v japonskom Tokiu (28. 4. - 5. 5. 2014):

Muži: Thomas Keinath (TTC Ober-Erlenbach/Nem. - 108. v rebríčku ITTF), Ľubomír Pištej (DTJ Hradec Králové/ČR - 167.), Peter Šereda (DTJ Hradec Králové/ČR - 200.), tréner Jarolím Miko.
Náhradník: Michal Bardoň (Post SV Mühlhausen/Nem. - 223.)

Ženy: Barbora Balážová (TUSEM Essen/Nem. - 124.), Eva Jurková (ŠKST Topoľčany - 379), Eva Ódorová (Elancourt CTT/Fr. - bez umiestnenia), trénerka Valentina Popovová.
Náhradníčka: Andrea Daubnerová (TTC Halbturn/Rak. - 423.)

Zdroj: SITA, 4.3.2014