Naša reprezentácia nedala domácim šancu: Kozákov výber strelil Izraelu tri góly.

6.3.2014

Futbalisti slovenskej reprezentácie zvíťazili v stredajšom medzištátnom prípravnom zápase v Netanyi nad domácimi Izraelčanmi 3:1 (1:0). Hostia zúročili svoju prvopolčasovú útočnú snahu v 37. min gólom Martina Jakubka. Útočník Amkaru Perm poslal hlavou do siete aj s prispením pravej žrde center Stanislava Šestáka. V druhej časti pridal ďalšou hlavičkou druhý presný zásah stopér Ján Ďurica. A hoci Izraelčania desať minút pred koncom znížili peknou strelou Maora Buzagla z diaľky, striedajúci Róbert Mak pečatil triumf dobre hrajúcich zverencov Jána Kozáka na 3:1.

Úvodná desaťminútovka nepriniesla veľa vzruchu, až v 11. min si prudký center Šestáka takmer zrazil do bránky Meshumar. Domáca obrana z bránkovej čiary odkopla loptu. Už o pár desiatok sekúnd Weiss z priameho kopu a s prispením teču hráča v múre trafil do žrde. Po štvrťhodine hry si v sľubnej pozícii nespracoval ťažkú vysokú prihrávku za obranu Šesták. V 24. min vyšla hosťom ďalšia pekná akcia na pravom krídle, center Šestáka však odvrátil domáci hráč na rohový kop. Snaha futbalistov SR na pravej strane priniesla ovocie v 37. min, keď ďalší center Šestáka poslal za bránkovú čiaru aj s prispením žrde hlavičkou Jakubko - 0:1. Izraelčania vystrčili rožky až v úplnom závere prvého polčasu, ale Slováci zásluhou pozornej obrany odchádzali do kabín s najtesnejším náskokom.

Tréner hostí poslal v 46. min na trávnik až štvoricu náhradníkov - Hološka, Maka, Stocha a A. Nemca, z ihriska odišli Štefánik, Šesták, Weiss a Jakubko. Striedania sa prejavili na rozostavení, Slováci hrali v druhom polčase systémom 4-4-2. Domáci vstúpili do druhého dejstva tlakom, po piatich minútach musel Mucha vytiahnuť efektný zákrok pri strele Zahaviho z diaľky. Slováci zvýšili náskok v 69. min. Na priamy kop Stocha si nabehol stopér Ďurica a opäť hlavičkou rozvlnil sieť - 0:2. Domáci sa gólovo dotiahli desať minút pred koncom riadneho hracieho času. Buzaglo krásnou strelou z vyše 20 metrov nedal Muchovi šancu. "Kozákovci" odpovedali už o tri minúty: nezištnú prihrávku Šventa pred prázdnu bránku zužitkoval Mak.

Ján Kozák, tréner SR: "Dať tri góly na súperovom ihrisku a vyhrať 3:1 nie je nikdy ľahké. Toto víťazstvo nás veľmi teší a povzbudí do ďalšej práce. Išli sme do zakončenia s dostatočným počtom hráčov, preto sa dnes naši ofenzívni hráči dokázali tak presadiť. Aj za stavu 2:1 sme nielen kvalitne bránili, ale pokúšali sa ísť do zakončenia, čo si vážim. V príprave je každý zápas dôležitý a každý jeden beriem vážne. Som rád, že sa s tým aj hráči stotožnili. Prípravné zápasy treba hrať uvoľnene, ale s nasadením."

Izrael - SR 1:3 (0:1)
Góly: 80. Buzaglo - 37. Jakubko, 69. Ďurica, 83. Mak

Zostavy:
Izrael: A. Harush - O. B. Harush (46. Dgani), Gershon, Ben Haim, Meshumar - Bitton (72. Ben Haim II), Natcho, Refaelov (58. Buzaglo), Zahavi (58. Melikson) - Ben Basat (82. Ben Sahar), Damari (69. Barda)
Slovensko: J. Mucha - Pekarík, Škrtel (66. Švento), J. Ďurica, Hubočan - Gyömbér (86. F. Kiss), Štefánik (46. Hološko) - Šesták (46. Mak), Hamšík, Weiss (46. Stoch) - Jakubko (46. A. Nemec)

Zdroj: SITA, TASR, 5.3.2014