Grafická verzia

Skvelý výsledok od našich lyžiarok: V Švajčiarsku v svetovom pohári štvrté a šieste miesto!

25.3.2014

Slovenská reprezentantka v akrobatickom lyžovaní Zuzana Stromková a členka NŠC, skončila v sobotňajšom finále slopestylu na pretekoch Svetového pohára v akrobatickom lyžovaní vo švajčiarskom stredisku Silvaplana na skvelom štvrtom mieste. Ďalšia Slovenka Natália Šlepecká finišovala šiesta.

Dvadsaťtriročná Liptáčka, ktorá sa vo februári predstavila na ZOH 2014 v Soči, si vo Švajčiarsku vyrovnala osobné maximum v SP z jej premiéry v tomto seriáli vo fínskom Jyväskylä z februára 2012. Druhá Slovenka Natália Šlepecká skončila šiesta, jej doterajším najlepším výsledkom v SP je tretie miesto tiež z Jyväskylä 2012.

Po piatkovej kvalifikácii, ktorá sa išla za ideálnych poveternostných podmienok bola Zuzana Stromková dokonca na druhom mieste, v ktorej ju dokázala poraziť iba suverénna líderka svetového pohára Lisa Zimmermannová. Natália Šlepecká sa kvalifikovala zo siedmeho miesta. V sobotňajšom finále pod ktorého výsledky sa podpísalo aj horšie počasie, nevyšla Stromkovej prvá jazda podľa jej predstáv a nebyť chybičky v jej jazde, mohla si ešte vylepšiť osobné maximum vo Svetovom pohári. Šlepecká zajazdila jazdy bez väčšej chyby a obsadila výborné šiesto miesto.

Sobotňajšie preteky vyhrala Nemka Lisa Zimmermannová, ktorá sa stala aj celkovou víťazkou hodnotenia slopestylu v SP. Stromková bodovala vo všetkých piatich pretekoch seriálu a v celkovom poradí disciplíny skončila piata, Šlepeckú klasifikovali na 20. pozícii.

Tomáš Murgáč (reprezentačný tréner): "Podmienky boli veľmi náročné, počasie ako už klasicky na finále Svetového pohára nespolupracovalo, ale obe reprezentantky sa s traťou popasovali statočne. Zuzke Stromkovej ušlo pódium o 1,2 bodu, a keby nebolo pádu v prvej jazde, tak by sme sa dočkali medaily zo Svetového pohára. Zuzka Stromková skončila v celkovom hodnotení Svetového Pohára na 5. Mieste."

Výsledky SP Silvaplana

1. Lisa Zimmermannová (Nem.) 83,40 bodov

 2. Emma Dahlströmová (Švéd.) 78,20

 3. Camillia Berrová (Švaj.) 72,40

 4. Zuzana Stromková (SR) 71,20

 …

 6. Natália Šlepecká (SR) 61,60


Konečné poradie SP žien v slopestyle:

1. Lisa Zimmermannová (Nem.) 305 bodov
2. Emma Dahlströmová (Švéd.) 196
3. Dara Howellová (Kan.) 180
... 5. Zuzana Stromková 140
20. Natália Šlepecká (obe SR) 68

Zdroj: TASR, NŠC, 22.3.2014