Grafická verzia

Slováci ladia formu pred šampionátom

25.3.2014

Slovenská juniorská reprezentácia vodných slalomárov a pretekárov do 23 rokov sa od nedele opäť pripravuje v Spojených arabských emirátoch s jasným cieľom: čo najlepšie načasovať formu na blížiaci sa svetový šampionát v austrálskom Penrithe (23. - 27. apríla 2014).

Mládežnícka elita využíva špičkové podmienky strediska Wadi Adventure v Al Aine. "Naši športovci sa pripravujú na 600-metrovom, najdlhšom slalomovom kanáli na svete, na dizajne ktorého sa podieľal Michal Martikán. Ubytovanie majú zabezpečené priamo pri slalomovej trati v dlhodobo prenajatých dovolenkových domoch, stravovanie podľa rozpisu nášho dietológa, ktoré na mieru pripravuje miestny šéfkuchár priamo v reštaurácii pri trati," povedal generálny manažér Slovenského zväzu kanoistiky na divokej vode Richard Galovič.

Tréningový kemp zavŕši špeciálny aklimatizačný mikrocyklus. "Ním preladíme denný tréningový režim našich mládežníkov do ďalšieho časového posunu, nakoľko priamo z Dubaja odlieta naša mládežnícka reprezentácia do Austrálie, kde budú na konci apríla juniorské majstrovstva sveta. Na olympijskom kanáli v Penrithe sa naši mládežnícki športovci znova pokúsia čo najviac priblížiť najúspešnejšiemu roku 2013, keď sa nám v predchádzajúcej sezóne podarilo vybojovať 12 medailí na svetovom a európskom šampionáte," uzavrel generálny manažér SZKDV Richard

Nominácia Slovenska na MSJaU23 v Austrálii:
Vedúci akcie: Peter Cibák ml.
Realizačný tím: Juraj Ontko, Peter Cibák st., Pavel Ostrovský, Peter Mráz


U23:
C1 muži: Jerguš Baďura, Patrik Gajarský, Tomáš Džurný
K1 muži: Martin Halčin, Miroslav Urban, Andrej Málek
K1 ženy: Kristína Nevařilová, Monika Mitašíková, Kristína Zárubová

Juniori:
C1 muži: Martin Mračna, Marko Gurecka, Marko Mirgorodský
K1 muži: Jakub Grigar, Richard Macúš, Jakub Stanovský
C2 muži: Matúš Gewissler - Juraj Skákala
K1 ženy: Michaela Haššová, Pavlína Matulániová, Silvia Brosová
C1 ženy: Silvia Brosová

Zdroj: SITA, 24.3.2014