Grafická verzia

Je to tam, Dominika Cibulková v semifinále...aj Top10!

27.3.2014

Slovenská tenistka Dominika Cibulková zvládla vo štvrťfinále ženskej dvojhry v Miami Poľku Agnieszku Radwanskú. Dominika je v semifinále a ako bonus sa v pondelok 31. marca ocitne premiérovo vo svojej kariére v Top 10 svetového rebríčka. Dosiaľ najvyššie bola na 11. priečke, na ktorej figuruje aj teraz.

Slovenská tenistka Dominika Cibulková nasadená ako desiata zvíťazila v stredajšom zápase štvrťfinále dvojhry na turnaji WTA Premier Mandatory Sony Open Tennis v americkom Miami na Floride nad poľskou trojkou žrebu aj renkingu Agnieszkou Radwanskou za 160 minút 3:6, 7:6 (5), 6:3. Odvrátila tri mečbaly a predviedla obrat z 2:5 s dvojitým minibrejkom v tajbrejku.

Cibulková mala po premenenom mečbale v očiach slzy. "Vedela som, že proti Agnieszke to bude veľmi ťažký zápas. Je ako stena, dokáže vrátiť aj nemožné. Dôležité bolo, že ani za nepriaznivého stavu som nezložila zbrane a vďaka obrovskej bojovnosti som to napokon otočila. Mám veľkú radosť, že vďaka postupu do semifinále v Miami sa dostanem do Top ten. Konečne som tam, vydýchla som si. Veľa ľudí sa ma na to v posledných týždňoch pýtalo, no snažila som sa to neriešiť," povedala Slovenka v prvom interview priamo na kurte.

Držiteľka štyroch singlových trofejí Cibulková znížila v bilancii s 25-ročnou A. Radwanskou na 3:5. Zdolala ju v troch z ostatných štyroch duelov. Nadviazala na úspech zo semifinále spomenutých AO 2014.

Cibulková sa dokázala vyrovnať so silným vetrom i povestnou defenzívou súperky. "V tomto smere mi veľmi pomohli rady trénera Mata Liptáka, ktorý ma nabádal, aby som hrala stále agresívne, aj za cenu väčšieho počtu nevynútených chýb. S Agnieszkou si nemôžete pinkať, musíte hrať aktívne. Pri prvom mečbale som mala trochu šťastie, keď Jastrabie oko rozhodlo, že jej bekhend skončil tesne v aute. Pri ďalších dvoch mečbaloch i za nepriaznivého setu v tajbrejku som si to však uhrala sama, čo si veľmi cením. Hovorila som, že keď mám byť v Top ten, tak tam budem a dnes to prišlo, čo ma veľmi teší," dodala slovenská reprezentantka, ktorá sa už teší na semifinále.

Dvadsaťštyriročná Bratislavčanka bude vo štvrtok medzi najlepšími štyrmi čeliť  Na Li (Čína-2). S ázijskou rivalkou má skóre 0:6, pred dvoma týždňami sa jej vo štvrťfinále v kalifornskom Indian Wells (3:6, 6:4, 3:6) nedokázala revanšovať za prehru 6:7 (3), 0:6 z finále januárových melbournských grandslamových Australian Open.

"S Na Li som po finále Australian Open prehrala aj nedávno v Indian Wells, ale ten zápas mi dal nový impulz. Bolo to veľmi tesné, mala som blízko k úspechu. Uvedomila som si, že ani ona nie je neporaziteľná. Tiež je to len tenistka z mäsa a kostí a môžem ju zdolať mojou dobrou hrou. Teším sa na ten duel. Pôjdem na kurt s odhodlaním odovzdať všetko," povedala Dominika Cibulková na adresu najbližšej súperky.

Zdroj: SITA, TASR, 26.3.2014