Randl víťazom na turnaji v Sarajeve, Hajas získal bronz

31.3.2014

Slovenský džudista Milan Randl sa stal víťazom turnaja v bosnianskom Sarajeve v hmotnostnej kategórii do 90 kg. Účastník olympijských hier 2012 v Londýne zvíťazil vo všetkých piatich súbojoch, pričom štyrikrát triumfoval na ippon. Dvadsaťšesťročný borec VŠC Dukla Banská Bystrica postupne zdolal Predraga Stanjeviča z Čiernej Hory, Francúza Lloyda Soetensa, Slovinca Mihaela Zganika, Rusa Jurija Panasenkova a vo finále Srba Mateja Glusača. Rodený Pezinčan M. Randl dosiahol najväčší úspech v podaní slovenského džudistu v tejto sezóne a v najbližšom vydaní rebríčka Medzinárodnej džudistickej federácie (IJF) sa posunie z aktuálnej 60. pozície nahor.

Na sarajevských tatami sa darilo aj Matejovi Hajasovi, ktorý v kategórii do 100 kg obsadil tretiu priečku. Na ceste za cenným kovom si poradil s Ruslanom Rancevom reprezentujúcim Veľkú Britániu, Švajčiarom Patrikom Moserom, Srbom Predragom Budičom a až v semifinále ho zdolal Brit Philip Awiti-Alcaraz. V stretnutí o bronz Slovák zdolal Jovana Pekoviča z Čiernej Hory. Trojica Slovákov štartujúca v kategórii do 81 kg Jerguš Mráz, Matúš Milichovský, Štefan Michalčin si nepripísala úspech. Z tohto tria sa najviac darilo Mrázovi, ktorý vyhral dva zápasy, ale potom nestačil na neskoršieho bronzového medailistu Srba Nemanju Majdova. Milichovský a Michalčin prehrali svoje vstupné súboje.

Zdroj: SITA, 30.3.2014