Grafická verzia

Desať mladých talentov získalo granty na prípravu

10.4.2014

Rýchlokorčuliarka na krátkej dráhe Alica Porubská, krasokorčuliar Marco Klepoch, bežec na lyžiach Ján Koristek, zjazdári Andreas Žampa a Matej Falat, rýchlostná kanoistka Patrícia Skovajsová, atléti Patrik Spevák a Tomáš Veszelka, šermiar Ján Cipár a bedmintonistka Martina Repiská získali grant v rámci projektu Nadácie Slovenského olympijského výboru (SOV).

Podporiť športovcov mohol každý nákupom produktov marketingových partnerov SOV v jednom z obchodných reťazcov. Suma, ktorú partneri mladým olympijským nádejam napokon venovali, sa vyšplhala na 29 500 eur.

V rámci projektu sa o podporu mohli uchádzať mladí športovci v individuálnych olympijských športoch. O rozdelení grantov, o ktoré požiadalo 51 záujemcov z trinástich športových odvetví, rozhodla päťčlenná odborná komisia na čele s prezidentom SOV Františkom Chmelárom. "Nie všetci žiadatelia však spĺňali podmienku juniorského veku. Spomedzi ostatných boli uprednostnení tí, ktorí nemajú možnosť čerpať štátne dotácie v rámci projektu vybraných športovcov Ministerstva školstva, mládeže, vedy a športu SR, ani podporu v rámci prípravy na olympijské hry mládeže 2014 v Nankingu," píše sa v tlačovej správe Slovenského olympijského výboru.

Vybraní desiati mladí športovci, spolu zo štyroch letných i štyroch zimných športov, si preberú na piatkovom Večere olympionikov v Radošinskom naivnom divadle v Bratislave symbolické šeky.

Zdroj: SITA, 10. 4. 2014