Grafická verzia

Superúspešné majstrovstvá sveta: Metelka vybojoval v Mexiku tri medaily!

15.4.2014

Slovenský reprezentant Jozef Metelka zavŕšil svoje úspešné vystúpenie na paracyklistických majstrovstvách sveta na dráhe v mexickom Aguascalientes ziskom striebornej medaily v disciplíne scratch bez rozdielu kategórií.

Vo svojej premiérovej účasti na majstrovstách sveta 27-ročný Piešťanec premenil všetky svoje štarty v zisk cenného kovu a domov odchádza s bilanciou 1 zlatá (stíhacie preteky na 4 km) a 2 strieborné medaily (1 km s pevným štartom, scratch).

Metelka prišiel o časť ľavej dolnej končatiny po motocyklovej havárii v marci 2009 počas štúdia športového koučingu na Oxford Brookes University v Anglicku. "Nehoda mi obrátila svet hore nohami, ale akonáhle som sa dostal z nemocnice, bol som opäť v posilňovni a snažil som sa uplatniť ako predtým," cituje Metelku server SPV.

Metelka je veľkou slovenskou nádejou pre paralympijské hry 2016 v Rio de Janeiro. Majstrovstvá sveta v Mexiku boli prvými kvalifikačnými pretekmi pred PH 2016 a Metelka si na nich vybojoval prvé body do paralympijského renkingu.

Zdroj: SITA, 14.4.2014