Trojica Slovákov už pozná svojich súperov na MSJ v Sofii

16.4.2014

Mladí slovenskí reprezentanti v boxe už poznajú mená svojich súperov na juniorských majstrovstvách sveta v Sofii. Ako prvý zasiahne do bojov Michal Takács, ktorý má v súťaži do 56 kg najviac obsadenú váhovú kategóriu s 58 pästiarmi. V súboji o postup do šestnásťfinále bude člen ŠKP Bratislava boxovať v utorok s Duvanom Zuletaom z Kolumbie.

Michal Gavaj (MŠK Vranov nad Topľou) v kategórii do 91 kg si skríži rukavice vo štvrtok s Muratom Amiražanovom z Kirgistanu a v prípade, že vyhrá postúpi do osemfinále. Kvalifikovať sa do osemfinále chce aj Lukáš Garlík (na snímke) (MŠK Vranov nad Topľou) v súťaži nad 91 kg, kde ho čaká Uzbek Šochruchbek Erkinov. Na šampionáte je zúčastnených 437 boxerov.

"Takács na februárovom kvalitne obsadenom turnaji AIBA v Litve vybojoval striebro, keď zvíťazil v troch zápasoch a prehral až vo finále. Pre 17-ročného Michala to bude premiéra na MS v kategórii juniorov. Predtým reprezentoval Slovensko na MS kadetov 2013, kde skončil až vo štvrťfinále. V poslednom teste pred šampionátom v extraligovom zápase zdolal v drese BCS Nitra seniorského reprezentanta Viliama Tanka (KO Galanta) 3:0 na body," povedal reprezentačný tréner Pavol Hlavačka. "Gavaj na medzinárodnom turnaji v Litve vybojoval bronz, v Sofii ho však tiež čaká premiéra na svetovom šampionáte. Garlík v minulom roku v medzištátnom zápase v Maďarsku zdolal domáceho medailistu z MS kadetov, ale bude to pre neho taktiež premiéra na MS.

Zdroj: TASR, 14.4.2014