Grafická verzia

Slovák Takács postúpil z MS na OH mládeže

24.4.2014

Slovenský reprezentant v boxe Michal Takács si v kategórii do 56 kg vybojoval účasť na augustových olympijských hrách mládeže v čínskom Nankingu.

Zverenec trénera Pavla Hlavačku zvládol úspešne utorkový miniturnaj zdolaných štvrťfinalistov na majstrovstvách sveta mládeže v Sofii. Člen ŠKP Bratislava zdolal v rozhodujúcom zápase Alžírčana Tammu Salema diskvalifikáciou súpera v 3. kole.

"Michal bol od začiatku aktívny. Alžírsky protivník neustále držal, skláňal hlavu, až ho ringový arbiter po troch verejných napomenutiach diskvalifikoval," informoval Pavol Hlavačka a doplnil: "Aj keby sa zápas neskončil predčasne, o bodovom víťazstve Michala neboli pochybnosti."

Michal Takács v rámci MS mládeže v bulharskej metropole zdolal Duvana Zuletu z Kolumbie (3:0), Rexhilda Zeneliho z Albánska (2:1) a Šukuriona Rahimova z Uzbekistanu (2:1), až v boji o účasť v semifinále podľahol majstrovi Ázie Sultanovi Zaurbekovi z Kazachstanu (0:3).

"V oficiálnej klasifikácii obsadil Mišo v Sofii piate miesto," poznamenal kouč Pavol Hlavačka a dodal: "Skvelé štyri víťazstvá znamenajú, že Takács sa v konkurencii 58 boxerov v jeho hmotnostnej kategórii dostal medzi poltucet najlepších, ktorí pocestujú na OH mládeže.

Zdroj: SITA, 22.4.2014