Grafická verzia

Na ME 2014 v Montpellieri aj dvaja Slováci

24.4.2014

Na blížiacich sa majstrovstvách Európy v džude vo francúzskom Montpellieri sa predstavia dvaja slovenskí súťažiaci. Medzi mužmi v hmotnostnej kategórii do 90 kg zabojuje o medaily Milan Randl, v kategórii do 81 kg bude štartovať Matúš Milichovský. Na lanskom kontinentálnom šampionáte v Budapešti štartovali až štyria Slováci, M. Randl prehral v 3. kole s Talianom Walterom Facentem a Milichovský v rámci 2. kola nestačil pred uplynutím časového limitu na Lotyša Konstantinsa Ovčinnikovsa. Reprezentačný šéftréner SR Rastislav Mezovský už je vo Francúzsku, v stredu sa za ním presunú aj jeho dvaja zverenci.

Väčšiu šancu na kvalitné umiestnenie má účastník olympijských hier 2012 v Londýne "Miňo" Randl, ktorý na kontinentálnom šampionáte pred tromi rokmi obsadil piate miesto a predvlani na ME neuspel v 3. kole a neumiestnil sa do hodnotenej osmičky. "Randl ako jediný zo slovenských borcov dosahuje kvalitné výsledky na zahraničných turnajoch vo Svetovom či Európskom pohári. Ostatní borci sa mu, žiaľ, výsledkovo nepribližujú. Od Miňa sa teda prirodzene čaká viac ako od Milichovského. Ten nesplnil kritériá, preto mu Slovenský zväz džuda (SZJ) platí len 50 percent nákladov spojených s ME 2014," povedal Mezovský na margo ambícií.

Žreb turnaja sa uskutočnil v stredu 23.4.2014 popoludní. Podľa itinerára je však jasné, že v piatok zasiahne do bojov na montpellierskych tatami Milichovský. Randl absolvuje súboje v "deväťdesiatke" až v sobotu. "Ja som odcestoval trochu skôr, aby som vybavil potrebné formality a akreditoval nás. V stredu by sme už mali byť v kompletnom zložení. Som zvedavý, koho určí žreb za súperov našim džudistom," doplnil Rastislav Mezovský.

Na ME 2014 rozdajú tradične šestnásť medailových setov - po sedem individuálnych medzi mužmi i ženami. Šampionát vyvrcholí nedeľňajšími súťažami mužských i ženských tímov.

Nominácia Slovenského zväzu džuda (SZJ) na majstrovstvá Európy 2014 vo francúzskom Montpellieri (24. - 27. apríla):
Muži: do 81 kg: Matúš Milichovský, do 90 kg: Milan Randl

Zdroj: SITA, 22.4.2014