Grafická verzia

Slovenky zdolali Poľky a skončili na 5. mieste

6.5.2014

Slovenské florbalové reprezentantky do 19 rokov obsadili na majstrovstvách sveta tejto vekovej kategórie výbornú piatu priečku. Naše juniorky zopakovali historicky najlepšie uniestnenie na svetovom šampionáte, keďže aj pred štyrmi rokmi skončili tesne za prvou štvortkou.

Zverenkyne trénera Jaroslava Marksa v základnej skupine najskôr podľahli vysoko favorizovaným Švédkami (1:15), o deň neskôr si poradili s Maďarskom (15:5) a v záverečnom vystúpení základnej fázy neuspeli v dramatickom dueli so Švajčiarskom (4:6). V zápase o 5. miesto Slovenky zvíťazili nad domáci Poľskom (4:1) a vrátili mu tak prehru spred dvoch rokov rovnako zo súboja o konečnú piatu pozíciu.

Dôkazom, že naše hráčky sa na poľskom šampionáte nestratli je účasť Paulíny Hudákovej v All-Star zostave majstrovstiev sveta. "Ukazuje sa, že sa pomaly doťahujeme na niektoré tímy svetovej triedy, " povedal ešte po zápase so Švajčiarkami asistent trénera Martin Řehák.

Šampiónkami sa podľa očakávania stali Švédky, striebro ide do Fínska a bronz získali Češky. S elitnou kategóriiou sa rozlúčilo Maďarsko.

Zdroj: Šport, 6.5.2014