Grafická verzia

Baška víťazom prvých pretekov V4 Bicycle Race

14.5.2014

Slovenský reprezentant Erik Baška z tímu Dukla Trenčín Trek sa stal víťazom jednorazových cyklistických pretekov v rámci V4 Bicycle Race - GP Polski - Via Odra z Polkovíc do Vroclavu, ktoré merali 170 km. Dvadsaťročný Baška sa presadil v záverečnom špurte na Mestskom štadióne vo Vroclave pred Čechom Jiřím Hochmannom z tímu Dukla Praha a Poliakom Arturom Detkom z Mexlleru. Na štarte sa objavilo 111 pretekárov z krajín Visegrádu, čiže Poľska, Česka, Maďarska a Slovenska, ktorí bojovali o body do rebríčka UCI.

Druhé jednorazové preteky v rámci dohody krajín V4 sa uskutočnia vo štvrtok 15. mája v Česku na trati medzi Frýdkom-Místkom a Brnom, v piatok 16. mája zavíta pelotón do okolia Bratislavy a séria vyvrcholí v sobotu 17. mája podujatím na cestách v Maďarsku z Györu do Visegrádu.

 Na organizácii pretekov sa dohodli začiatkom tohto roka prezidenti štyroch zainteresovaných cyklistických zväzov. Súčasťou dohody sú aj preteky v ďalších rokoch. Každá krajina môže pozvať päť tímov, pričom to nemusia byť len družstvá z V4. Organizátor má právo ešte na miestenky pre ďalšie dva kolektívy.

Výsledky - utorok:
I. preteky V4 Bicycle Race: (Polkovice - Vroclav, 170 km): 1. Erik Baška (SR) Dukla Trenčín Trek, 2. Jiří Hochmann (ČR) Dukla Praha, 3. Artur Detko (Poľ.) Mexller, 4. Piotr Wojciechowski (Poľ.) Mexller, 5. Konrad Dabkowski (Poľ.) ActiveJet Team

Zdroj: SITA, 13.5.2014