Grafická verzia

Grand Prix Česka vyhral Čech Černý, Slovák Tybor skončil piaty

16.5.2014

Druhé preteky I. ročníka Visegrad 4 Bicycles Race - Grand Prix Česka z Frýdku-Místku do Brna vyhral Čech Josef Černý v drese domácej reprezentácie. V závere pretekov boli vo vedúcej skupine aj dvaja Slováci. Kým Martin Mahďar z Dukly Trenčín Trek 3 km pred cieľom spadol, 5. miesto si v špurte vybojoval jeho tímový kolega Patrik Tybor.

Do rebríčku UCI Continental Men Elite získal 12 bodov. Preteky sprevádzalo nepriaznivé počasie, ktoré sa podpísalo pod viacero pádov. V piatok 16. mája sú na programe 147 km dlhé tretie preteky V4 so štartom a cieľom v Bratislave. Podujatie jednorazových pretekov dokončia v sobotu na území Maďarska.

Výsledky druhých pretekov Visegrad 4 Bicycles Race - Grand Prix Česka, (UCI 1. 2.), Frýdek-Místek - Brno (183,5 km, 140 štartujúcich): 1. Josef Černý (reprezentácia Česka), 2. Kamil Gradek (Poľ./BDC Marcpol), 3. Alessandro Mazzi (Tal./Utensilnord), ... 5. Patrik Tybor (Dukla Trenčín Trek).

Program tretích pretekov Visegrad 4 Bicycles Race - Grand Prix Slovakia - piatok, 16. mája, 9.00 h: slávnostný štart Hotel Kempinski, 9.30: štart, parkovisko pod Devínskym hradom, ďalej cez Devínska Nová Ves (9.37), Stupava (9.49), Vysoká pri Morave (10.11), Zohor (10.45), Pernek (11.05), Baba (11.16), Pezinok (11.33), Šenkvice (11.41), Modra (11.46), Baba (12.08), Pernek (12.20), Stupava (12.45), Devínska Nová Ves (12.58), cieľ: parkovisko pod Devínskym hradom (cca 13.05 h).

Zdroj: TASR, 15.5.2014