Varga v Bratislave druhý, zvíťazil Nemec Nieschlag

19.5.2014

Slovenský reprezentant Richard Varga obsadil druhé miesto na nedeľňajších pretekoch Európskeho pohára v triatlone. Víťazom podujatia Prestigio City Triathlon sa na bratislavskej Kuchajde stal Nemec Justus Nieschlag.

Juniorský majster Európy bol v cieli o päť sekúnd rýchlejší ako mladý Slovák, ktorý je aktuálne trinásty muž svetového rebríčka ITU a ôsmy v seriáli svetového šampionátu. Varga sa držal na čele pretekov po celý jeho priebeh. Po plaveckej časti bol druhý, po 20,4 km na bicykli vybiehal do záverečnej časti na štvrtej priečke. V dramatickom finiši uhájil druhé miesto pred Nemcom Weissom. Ten neskôr dostal trest a tretí tak skončil Mattias Steinwender z Talianska.

"Som veľmi rád, že som tu v Bratislave zvíťazil. Preteky mali kvalitnú úroveň, konkurencia bola veľká. Trochu som zaostal v prvej plaveckej časti, ale vyšiel mi bicykel a pred behom som si veril, že mám reálnu šancu na dobrý výsledok. Vedel som, že Richard je hneď za mnou, udržať nasadené tempo bolo náročné. Ale vyšlo to a ja som za to rád," usmieval sa po dobehu v cieli Nieschlag, ktorý za svoje víťazstvo získal prémiu 700 eur. Varga bol so svojim výsledkom spokojný. "Druhé miesto považujem za úspech. Preteky boli veľmi vyrovnané, po cyklistickej časti boli rozdiely minimálne. Justus je výborný bežec, potvrdil to aj dnes. Som rád, že som potešil domácich fanúšikov," povedal Varga.

V kategórii elite žien zvíťazila Nemka Sophia Sallerová, ktorá mala v cieli šesťsekundový náskok pred druhou Francúzkou Cassandre Beaugrandovou. Tretia skončila už s väčším odstupom Talianka Gaia Peronová. Zo Sloveniek sa najviac darilo Romane Gajdošovej, ktorú klasifikovali na 14. mieste. Vlaňajšia víťazka Ivana Kuriačková obsadila 24. priečku.

Výsledky Pretigio City Triathlon:
muži - elite: 1. Justus Nieschlag (Nem.) 56:41 min, 2. Richard Varga (SR) 56:46, 3. Mattias Steinwendner (Tal.) 56:57

ženy - elite: 1. Sophia Sallerová (Nem.) 1:03:51,1 h, 2. Cassandre Beaugrandová (Fr.) +6,4 s, 3. Gaia Peronová (Tal.) +1:03,1,... 14. Romana Gajdošová +2:25,6, 24. Ivana Kuriačková +3:34,6, 28. Zuzana Vojteková +3:51,7, 31. Barbora Listopadová +4:37,6, 37. Miroslava Bednarovičová (všetky SR) +12:49,5

Zdroj: TASR, 18.5.2014