Grafická verzia

Randl víťazom turnaja v ruskom Orenburgu

19.5.2014

Slovenský džudista Milan Randl sa stal víťazom víkendového turnaja Európskeho pohára v ruskom Orenburgu. Dvadsaťsedemročný borec VŠC Dukla Banská Bystrica mal v prvom kole hmotnostnej kategórie do 90 kg voľný žreb, vo svojom vstupnom zápase v 2. kole si poradil na ippon s Ukrajincom Andrijom Gordienkom, následne zdolal Francúza Axela Clergeta a v semifinále zvíťazil aj nad domácim Adlanom Eskirchanovom. Mimochodom, semifinálové kvarteto tvorili traja Rusi a "Miňo" Randl. Finálové meranie síl ovládol slovenský borec, ktorý pred uplynutím časového limitu zdolal Dmitrija Dovgana.

Zvyšným šiestim slovenským džudistom sa v Orenburgu príliš nedarilo. Solídne výsledky dosiahli len Matúš Milichovský (hmotnostná kategória do 81 kg) a Matej Hajas (do 100 kg). Oboch klasifikovali na siedmej pozícii. Matej Poliak (do 66 kg), Erik Franický do (73 kg), Dušan Hegedüs (do 90 kg) a Viktória Majorošová (do 57 kg) sa neumiestnili v elitnej osmičke. Navyše, každý z nich prehral hneď svoj úvodný duel.

Rodený Pezničan Milan Randl dosiahol už tretie pódiové umiestnenie na zahraničných turnajoch v tejto sezóne. Okrem celkového úspechu z Orenburgu má na konte aj zlato z turnaja EP v Sarajeve a bronz z podujatia European Open v Prahe.

Zdroj: SITA, 18.5.2014