Challenge Trophy: Zreľák zostrelil Estóncov, SR „20“ má postup

28.5.2014

Futbalisti slovenskej reprezentácie do 20 rokov zvíťazili v utorkovomstretnutí v Rakvere, ktoré bolo súčasťou dlhodobého turnaja Challenge Trophy, nad domácim výberom Estónska do 23 rokov 2:0 (2:0). Góly mladých Slovákov padli v úvodnej štyridsaťpäťminútovke a obidva strelil útočník MFK Ružomberok Adam Zreľák, prvý z nich pokutového kopu.

Utorkové stretnutie bolo súčasťou dlhodobého turnaja Challenge Trophy, v rámci ktorého sa zverencom trénera Ivana Galáda v základnej A-skupine proti vekovo starším protivníkom mimoriadne darilo: začiatkom marca remizovali s Tureckom "23" na jeho pôde 4:4 a v sobotu 24. mája zdolali v Poprade výber Anglicka do 23 rokov 1:0. Spomenuté výsledky a sedem získaných bodov zabezpečili futbalistom SR postup do semifinále, ktoré sa uskutoční na budúci rok. Súperom mladých hráčov Slovenska bude niekto z postupujúcich z B-skupiny (Talianskom Česko, Nórsko, Ukrajina, Gibraltár).

Challenge Trophy:
Estónsko „23“ - Slovensko „20“  0:2 (0:2) - hralo sa v estónskom meste Rakvere
Góly: 35. a 40. Zreľák (prvý z pok. kopu), ŽK: 24. Kaljumäe, 55. Ťapkin, rozhodovali: Lundby - Ytterland, Hansen (všetci Nór.)

Zostavy:
Estónsko „23“: Meerits (64. Lavrentjev) - Tamberg, Baranov, Avilov, Kaldoja - Subbotin, Luigend (64. Tenno), Kaljumäe (76. Kovtunovitš), Mööl (46. Tjapkin) - Anier (71. Röivassepp), Prosa
Slovensko „20“: P. Le Giang - Habánek, Škriniar, M. Pintér (80. Ľ. Šatka), R. Mazáň - Lobotka (90. D. Ivan), Bero - Šmehyl (64. Špalek), A. Rusnák (86. Káder), J. Mihalík (46. L. Haraslín) - Zreľák

Ivan Galád (tréner SR "20"): "V prvom polčase hrali chlapci krásny futbal, strelili dva nádherné góly. Po zmene strán organizovanou hrou a futbalovými schopnosťami udržali výsledok. Veľmi sa teším, že z deviatich možných bodov sme získali sedem a pravdepodobne tým vyhrali skupinu. Tešíme sa na ďalšie boje."

Adam Zreľák (útočník SR "20" a strelec oboch gólov): "Dnešný zápas bol veľmi kvalitný. V prvom polčase sme súpera skoro vo všetkom prevýšili, dali sme dva góly. Po zmene strán sme už výsledok ubránili, takže sme veľmi spokojní. Vyhrali sme a myslím si, že zaslúžene."

Zdroj: TASR, 27.5.2014