Pre SR v Bare päť medailí, Suchánková zlatá

23.6.2014

Slovenskí reprezentanti v karate získali päť medailí (bilancia: 1 - 3 - 1) na 9. akademických majstrovstvách sveta (AMS), ktorých dejiskom bolo od štvrtka do nedele mesto Bar v Čiernej Hore.

Najcennejší kov si vybojovala Ingrid Suchánková v kumite v kategórii do 61 kg, o dve strieborné medaily sa postarali tiež v športovom zápase Matúš Lieskovský do 75 kg a Katarína Longová v súbornom cvičení kata jednotlivkýň. Bronz pridal v kata Matej Urík.

Členka Rapidu Bratislava Suchánková mala na úvod voľný žreb, následne si poradila so súperkami z Francúzska (3:2), Holandska (4:0) a Japonska (2:0). Vo finále zdolala Suchánková karatistku z Írska tesne 1:0 a tešila sa z celkového prvenstva. Lieskovský mal v piatkovej súťaži tiež na úvod voľno, potom uspel proti reprezentantom Mexika (4:0), Maďarska (2:0), Azerbajdžanu (4:1) a až v rozhodujúcom dueli o primát podľahol "na vlajky."

Ďalšia pretekárka Rapidu Bratislava Longová po štyroch víťazstvách (postupne nad pretekárkami z Poľska /4:1/, Mexika /5:0/, Hongkongu /4:1/ a domácej Čiernej Hory /3:2/) nestačila až v rozhodujúcom súboji na karatistku z Japonska, ktorej vo finále podľahla 0:5.

V kata mužov mal Urík na úvod voľný žreb, následne zdolal borca z Macedónska a v 3. kole i reprezentanta USA zhodne 5:0 a až v boji o postup do finále prehral s egyptským karatistom 0:5. Člen Kachi Nitra však zabojoval, v repasáži zvíťazil nad pretekárom z Taiwanu tesne 3:2 a obsadil konečnú tretiu priečku.

Poslenú, striebornú medialu vybojovala Viktória Semaníková v kumete v kategórií do 50kg.