Grafická verzia

Striebro družstva juniorov v trape, M. Slamka štvrtý

24.6.2014

Po štvrtkovom bronze Zuzany Štefečekovej sa slovenská výprava dočkala v trape ďalšej medailovej radosti na majstrovstvách Európy v streľbe z brokových zbraní v maďarskej Sarlóspuszte. Kov striebornej hodnoty si v tímovej súťaži juniorov vybojovala trojica Michal Slamka, Adrián Drobný a Filip Marinov, ktorá obsadila so súčtom 340 terčov 2. miesto za víťaznými Čechmi.

Mladí Slováci boli počas prvých dvoch dní trojdňových pretekov na čele, po štvrtku mali ešte šesťbodový náskok, ale v piatok sa pripravili o líderskú pozíciu i o zisk titulu kontinentálnych šampiónov. V konečnom účtovaní zaostali za českými trapistami len o dva terče. V súťaži jednotlivcov obsadil Slamka 4. priečku, keď v rozstrele o bronz netrafil 6 z 15 terčov. Na 3. mieste tak skončil Čech Pavel Vaněk s nástrelom 14.

V kategórii mužov nikto z tria slovenských trapistov nedosiahol na účasť vo finálovej položke. Najvyššie sa umiestnil Roman Čavara, ktorého 117 trafených terčov zaradilo na 22. stupienok, Marián Kovačócy zaostal o jeden terč a bol 27., Erik Varga (na snímke -114) sa po nevydarenom vstupe do súťaže posunul v 83-člennej konkurencii na konečnú 35. pozíciu. V súťaži družstiev patrilo Slovensku obhajujúcemu striebro z lanského šampionátu v nemeckom Suhle tentoraz 7. miesto so súčtom 347 terčov - 6 bodov od medaily.

Výsledky - juniori:
trap družsietv: 1. ČR (Josef Navrátil, Vladimír Štěpán, Pavel Vaněk) 342 b., 2. SR (Michal SLAMKA, Adrián DROBNÝ, Filip MARINOV) 340, 3. Taliansko (Luca Miotto, Andrea Pattarello, Diego Valeri) 338
trap jednotlivcov:
finále:1. Andre Da Silva (Por.) 12 b., 2. Luca Miotto (Tal.) 8
o bronz: 3. Pavel Vaněk (ČR) 14, 4. Michal SLAMKA (SR) 9

Zdroj: SITA, TASR, 20.06.2014