Grafická verzia

Ďalší skvelý výsledok slovenského jazdca: Homola v seriáli ETCC v Belgicku dvakrát na pódiu

25.6.2014

Slovenský automobilový jazdec Matej Homola dosiahol v európskom seriáli cestovných automobilov FIA ETCC ďalší kvalitný výsledok. Devätnásťročný jazdec na BMW E90 320 TC skončil v nedeľňajších pretekoch na slávnom belgickom okruhu v Spa-Francorchamps dvakrát na druhom mieste.

"Zaznamenali sme ďalší výrazný úspech. V prvých pretekoch som štartoval z druhej priečky, hneď v prvej zákrute som sa prepadol na tretie, no o pár kôl sa mi podarilo dostať sa späť a do cieľa som prišiel na druhom mieste. Do druhých pretekov som štartoval zo siedmej pozície pre otočenie štartového poľa. Mal som vynikajúci štart a v polovici prvého kola som bol prvý. Tlačil som na to, lebo som vedel, že Karamyšev ma bude sťahovať. Do posledného kola som viedol, bohužiaľ v šikane Les Combes som dostal šmyk a pretočil som sa. Našťastie som naštartoval a prišiel do cieľa na druhom mieste. Nevadí, aj takéto veci sa v motošporte stávajú, keď jazdec ide až za hranicu,“ povedal Homola po pretekoch.

Úradujúci vicemajster ETCC Homola je pred poslednými pretekmi v talianskej Perguse (27. - 28. septembra) na druhom mieste v hodnotení šampionátu o 20 bodov za lídrom Nikolajom Karamyševom z Ruska.

Zdroj:  SITA, 22.6.2014