Grafická verzia

Myšák a Linka majú striebro v K2 na 500m

30.6.2014

Slovenskí reprezentanti Denis Myšák - Tibor Linka si vybojovali strieborné medaily v disciplíne K2 na 500 m na európskom šampionáte v rýchlostnej kanoistike juniorov a pretekárov do 23 rokov vo francúzskom Mantes-en-Yvelines.

Myšák a Linka v kategórii do 23 rokov zaostali v nedeľňajšom popoludňajšom A-finále za víťaznými Nemcami Lukasom Reuschenbachom a Kostjom Stroinským o 0,228 s. Bronz si vybojovali Ukrajinci Jevgen Karabuta a Igor Trunov (+0,588).

Myšák a Linka získali prvú a zároveň poslednú slovenskú medailu na MEJ a do 23 rokov vo Francúzsku. Šancu vylepšiť slovenskú bilanciu mal v A-finále K1 na 200 m v kategórii do 23 rokov Miroslav Zaťko, ale obsadil 7. miesto. O jednu priečku vyššie skončil v A-finále na 200 m slovenský juniorský dvojkajak Eduard Rebro, Daniel Szokol. Kanoista Vincent Farkaš si na 500 m vypádloval v A-finále 9. miesto. Ostatní slovenské lode súťažili v nedeľu v B-finále.

Zdroj: SITA, 29. 6. 2014