Grafická verzia

Procházková odovzdáva svoje skúsenosti

8.7.2014

Slovenská reprezentácia bežcov na lyžiach sa od začiatku júla pripravuje v oblasti Štiavnických vrchov v stredisku Salamandra.

Sústredenie v domácich podmienkach na osvedčenom mieste prináša lyžiarom možnosti tvrdého tréningu v profilovo náročnom teréne. Na reprezentačnej akcii sa zúčastňujú seniorské aj mládežnícke družstvá.

"Snažíme sa využiť možnosť spájania reprezentačných tímov na takýchto akciách, čoho výsledkom by malo byť spestrenie športovej prípravy napríklad aj pre Alenu Procházkovú. Naopak, prínosom pre mládežníckych reprezentantov je tímová spolupráca i naberanie skúseností od Procházkovej," uvádza sa v tlačovej správe bežeckého úseku SLA.

Počas letného sústredenia reprezentanti zameriavajú svoje tréningy najmä na kolieskové lyže, horskú cyklistiku, beh s palicami a špeciálne i všeobecné posilňovanie. V Štiavnických vrchoch zaberajú Alena Procházková, Daniela Kotschová, Eva Segečová, ktoré odovzdávajú svoje skúsenosti členkám mládežníckeho reprezentačného družstva Barbore Klementovej, Lucii Matuškovej, Anete Smerčiakovej, Lucii Repkovej, Michaele Orinčákovej a Erike Glajzovej. Spolu s nimi sa pripravujú aj reprezentanti do 23 rokov Andrej Segeč a Miroslav Šulek.

Taktovku popri vzdelávaní má na starosti tréner žien Ján Valuška a predseda trénerskej rady bežeckého úseku SLA Peter Bartoň. Svoje skúsenosti posúvajú mládežníckym trénerom Františkovi Klementovi a Máriovi Kubišovi.

Slováci ladia formu na viacero vrcholov nadchádzajúcej zimnej sezóny: MS vo švédskom Falune, SZU v domácich podmienkach v Štrbskom Plese, MSJ a MS do 23 rokov v kazašskom Almaty a EYOWF v Lichtenštajnsku.

"Po minuloročnej skúsenosti viem, že je to ideálna kombinácia v spojení tréningového zázemia hotela s prírodnými podmienkami strediska Salamandra, ktoré v plnej miere vyhovujú aj najnáročnejším tréningovým zámerom bežcov na lyžiach," podotkol športový riaditeľ bežeckého úseku Michal Malák.

Zdroj: SITA, 7. 7. 2014