Grafická verzia

Sagan sa chce dať do poriadku a potom skúsi udrieť

11.7.2014

Slovenský cyklista Peter Sagan navýšil vo štvrtkovej etape Tour de France náskok na súperov v bodovacej súťaži o zelený dres. Jazdec tímu Cannondale vedie po šiestich etapách hodnotenie už o 80 bodov pred Francúzom Bryanom Coquardom. Vo štvrtok v Reims finišoval Sagan na 5. mieste, čo bolo zatiaľ jeho najhoršie umiestnenie na 101. ročníku. "Nepodaril sa mi záverečný šprint. Ostal som zatvorený, nemohol som sa rozbehnúť. Bojoval som a skončil piaty bez toho, aby som poriadne zašprintoval. Získal som dôležité body v boji o zelený dres, čo je skutočne dobré," povedal o záverečnom finiši Peter Sagan.

Dvadsaťštyriročný Žilinčan sa opäť nevyhol pádu. Na zemi sa ocitol v zjazde z horskej prémie, ktorá bola na 107,5. km. "Spadol som, čo nie je dobré. V zjazde bolo mokro, súperi predo mnou sa akoby zľakli, išli na brzdy a následne na zem. Ja som spadol cez nich. Nebolo to dobré, ale na druhej strane som si nič nezlomil. Tento rok som spadol už dvakrát, stále som v pretekoch na rozdiel od niektorých súperov, ktorí sú už doma. Dúfam, že všetka smola je už za mnou," poznamenal Peter Sagan.

V piatok čaká na pelotón 234,5 km dlhá etapa z Épernay do Nancy. Profilom nie je náročná, ale v závere je päť kilometrov pred cieľom horská prémia štvrtej kategórie, ktorá by mohla roztrhať pelotón. Pred Tour sa predpovedalo, že práve v tejto etape by mohol prvýkrát udrieť Peter Sagan a zvíťaziť. Zatiaľ bol dvakrát druhý, trikrát štvrtý a raz piaty. "Možno zajtra mám šancu, ale najskôr sa musím dať do poriadku po páde," doplnil Sagan.

Vo výsledkovej listine sa zo dňa na deň vyššie a vyššie posúva aj druhý slovenský zástupca Peter Velits. Po štvrtku je už na 20. mieste. Púchovčan naďalej usilovne pracuje pre lídra tímu BMC Tejaya van Garderena. "Aj dnes sme sa mali všetci starať o Tejaya, čo sa nám podarilo. Po včerajšku sme boli všetci dosť vystrašení. Aj dnešná etapa bola nervózna, aj keď neboli kopce. Išlo sa však po vetre," zhodnotil Peter Velits.

Zdroj: www.osporte.sk, 10. 7. 2014