Grafická verzia

Majstrovstvách sveta juniorov v synchronizovanom plávaní v dňoch 30. júla - 3. augusta 2014

22.7.2014

Na majstrovstvách sveta juniorov v synchronizovanom plávaní v dňoch 30. júla - 3. augusta 2014 v Helsinkách nás budú reprezentovať: 

BARUTOVÁ Simona - tím,

BIELIKOVÁ Karolína - tím,

DAABOUSOVÁ Naďa - sólo, tím,

ĎURIŠOVÁ Petra - tím,

HORSKÁ Romana - tím,

KRATINOVÁ Miroslava - tím,

LOBPREISOVÁ Sophia - tím,

MIŠKECHOVÁ Diana - tím,

SCHEREROVÁ Rebecca - tím.

Vedúcim výpravy a hlavným trénerom je medzinárodný expert Gábor Zoltán Szauder. Asistovať mu budú Petra Hoťková a Jana Labáthová. Výprava odletí do Helsínk z Viedne 28. júla a priamo v dejisku súťaže sa k nim pridá aj medzinárodná rozhodkyňa Lucia Shepard.

Najskúsenejšou v tíme je seniorská reprezentantka Naďa Daabousová. Vlani si vyplávala na majstrovstvách Európy juniorov dve finálové umiestnenia (8. miesto v sóle, 12. miesto v páre) a súťažila aj pred dvoma rokmi na majstrovstvách sveta juniorov v gréckom Volose (20. miesto v sóle).

Zatiaľ najlepším umiestnením slovenských synchroplavkýň na MSJ je 12. miesto v sóle Kataríny Havlíkovej (účastníčky OH 2004) z roku 1999 v Cali. Slovenský tím sa naposledy predstavil na MSJ v roku 2004 v Moskve, kde skončil na 18. priečke.

Tím sa momentálne pripravuje v Bratislave na Pasienkoch, neskôr sa presunie do Žiliny. Z konečnej nominácie vypadla z tímu pre zranenie s následnou hospitalizáciou Michaela Kadlecová.

Zdroj: www.swimm.sk, 21.7.2014