Paracyklistika-SP: Slovensko v Španielsku so štyrmi medailami

28.7.2014

Slovenská reprezentácia sa vracia zo Svetového pohára v cestnej paracyklistike v španielskej Segovii so ziskom jednej zlatej a troch bronzových medailí.

Zlato si vybojoval Jozef Metelka v časovke v kategórii postihnutia MC4 (podkolenná amputácia), dve bronzové medaily pridala Simona Matičková (WT1) v časovke aj pretekoch s hromadným štartom a o ďalší bronz sa postaral tandem Vladislav Janovjak s vodičom Robertom Mitošinkom v kategórii MB, čiže zrakovo postihnutých. V kategórii WH3 pridala Anna Oroszová štvrté a šieste miesto. "Slovenské paracyklistické družstvo získalo na Svetovom pohári v Španielsku štyri medaily a v celkovom hodnotení obsadilo 14. miesto z 38 zúčastnených krajín," informoval reprezentačný tréner Branislav Režňák.

Tohtoročným vrcholom pre slovenských paracyklistov budú majstrovstvá sveta v cestnej cyklistike, ktoré v dňoch 28. augusta - 1. septembra bude hostiť americké mesto Greenville. Mala by tam štartovať rovnaká zostava ako v Segovii s výnimkou S. Matičkovej. Jozef Metelka už jeden titul majstra sveta tohto roku získal - na dráhe v Mexiku.

"V tomto roku sa počítajú do renkingu pre paralympijské hry v Riu de Janeiru 2016 výsledky z majstrovstiev sveta a Svetového pohára. V budúcom roku pribudnú ešte tri najlepšie výsledky z Európskeho pohára," uviedol Režňák pre server SPV.

Zdroj: sport.aktuality.sk, 28. 7. 2014