29.4.2014
Dve víťazstvá mužov a dve prehry žien na úvod MS družstiev v Tokiu.
Zverenci trénera Jarolíma Mika si v pondelkovom úvodnom stretnutí G-skupiny II. divízie (o 25. - 48. miesto) poradili s Izraelčanmi jednoznačne 3:0, hoci v dvoch súbojoch určil víťaza až rozhodujúci piaty set.
Prvý bod SR získal Thomas Keinath, ktorý zdolal Gregoryho Elenského 3:2, Peter Šereda vyhral nad Šimonom Rabinovičom 3:1 a Ľubomír Pištej si síce skomplikoval vývoj konfrontácie s Omrim Benom Arim, ale v rozhodujúcom dejstve deklasoval svojho protivníka a dovolil mu uhrať len jednu loptičku (3:2).
Po víťaznom vstupe zvládli slovenskí stolní tenisti zvládli aj svoj druhý duel. V stretnutí G-skupiny 2. divízie zdolali Turecko tesne 3:2.
Rozhodujúci bod získal Peter Šereda v súboji s Gencay Mengem, pod triumf tímu trénera Jarolíma Mika sa podpísali aj Thomas Keinath a Ľubomír Pištej.
V utorok od 9.30 h čaká Slovákov ešte duel s Thajskom.
Turecko - SLOVENSKO 2:3
Vang - Šereda 3:2 (9, 8, -9, -11, 11)
Menge - Pištej 0:3 (-5, -9, -5)
Özturk - Keinath 0:3 (-8, -2, -6)
Vang - Pištej 3:0 (5, 9, 7)
Menge - Šereda 0:3 (-6, -8, -5)
Slovensko - Rumunsko 0:3
Ódorová - Samarová 0:3 (-10, -9, -5)
Balážová - Monteirová-Dodeanová 1:2 (-8, 9, -8, -9)
Jurková - Szocsová 1:3 (8, -6, -6, -6)
Aj v druhom svojom stretnutí podľahli naše reprezentantky v A-skupine podľa očakávania Číne hladko 0:3. Zverenky trénerky Valentiny Popovovej si pripísali na konto dva získané sety, o čo sa postarali Eva Ódorová a Barbora Balážová. Tretia členka slovenskej ekipy Eva Jurková na svoju súperku Liou Š'-wen absolútne nestačila.
Čína - Slovensko 3:0
Ting Ning - Ódorová 3:1 (-7, 5, 10, 6)
Ču Jü-ling - Balážová 3:1 (7, 8, -3, 5)
Liou Š'-wen - Jurková 3:0 (3, 4, 2)
PROGRAM TÍMOV SR:
Pondelok 28. 4.:
Ženy - A-skupina - 1. kolo: Slovensko - Rumunsko (12.30 h SELČ)
Utorok 29. 4.:
Muži - G-skupina - 2. kolo: Slovensko - Turecko (3.00 h SELČ), 3. kolo: Slovensko - Thajsko (9.30 h SELČ)
Ženy - A-skupina - 2. kolo: Slovensko - Čína (6.00 h SELČ), 3. kolo: Slovensko - Rakúsko (12.30 h SELČ)
Streda 30. 4.:
Muži - G-skupina - 4. kolo: Slovensko - Anglicko (12.30 h SELČ)
Ženy - A-skupina - 4. kolo: Slovensko - Poľsko (6.00 h SELČ)
Štvrtok 1. 5.:
Muži - G-skupina - 5. kolo: Slovensko - Kongo (6.00 h SELČ)
Ženy - A-skupina - 5. kolo: Slovensko - KĽDR (12.30 h SELČ)
Zdroj: TASR, 28.4.2014, 29.4.2014